Vernisáž výstavy Setkání

01.11.2018
V sobotu 3. 11. 2018 bude v Galerii Otakara Kubína zahájena výstava Setkání: Lindovský/Otřísal/Otřísal.
Galerie Otakara Kubína na Masarykově náměstí v Boskovicích připravuje výtvarnou výstavu Setkání. Vystavující:

Zdeněk Lindovský - sochař a keramik, Petr Otřísal st. - malíř a grafik a Petr Otřísal ml. - sklář.

Prezentují se vybrané práce z období posledních asi tří let.

Zdeněk Lindovský, 1943, známý a uznávaný výtvarník působí v nedalekém Kunštátě. Jeho práce drsnou špachtlí i zajímavou hrubou glazurou se věnují řadě témat, např. sportovcům, řemeslům, biblickým a literárním mýtům až po filosofy, myslitele, nahotinkám, opilce, šachisty a další. Každý jeho výtvor má svůj esprit, vtip.

Petr Otřísal st.,1944, je známý především v Čechách, i když pochází z Hodonína, je to expresívní i lyrický malíř s rozmachem i zkratkou, nabitý barevností. Jeho témata jsou někdy velice hlubokomyslně etická i filosofická. Tvoří v jihočeských Lnářích.

Petr Otřísal ml.,1969, pochází rovněž z Hodonína, ale tvoří ve středních Čechách. Po rodičích zdědil výtvarný cit i talent a promítá ho do svých perfektních skel; někdy broušená a leštěná, někdy s pestrobarevným dekorem. Práce všech tří výše uvedených tvůrců je možné najít v Čechách i na Moravě, taky v Německu, na Slovensku i v Rakousku. Výstavu, která by mohla být konfrontací tvůrčích stylů, autoři i Galerie OK nazvali Setkání. Vernisáž se koná 3.listopadu 2018 ve výstavní síni Galerie OK v přízemí renesanční budovy radnice v 15.hodin za účasti autorů a potrvá do 25.listopadu 2018.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Blanska