Na Blanensku proběhl Den otevřených dveří na Policii ČR pro studenty středních škol

08.11.2018
Ve středu v dopoledních hodinách v areálu budovy Územního odboru Blansko proběhl Den otevřených dveří pro studenty středních škol.

Zájemci ze škol, kteří se přihlásili, tak měli možnost zhlédnout zblízka práci policistů, a to z Obvodního oddělení, včetně prvosledové hlídky, Dopravního inspektorátu a kriminalistických techniků.  Pro zpestření a přiblížení práce policistů byly připraveny dynamické ukázky prvosledové hlídky se zatýkáním ozbrojeného nebezpečného pachatele v budově a na dvoře pak ujíždějící vozidlo.

Zájemci si při té příležitosti mohli prohlédnout policejní techniku a vybavení vozového parku, včetně terénní čtyřkolky a motorky.  Další ukázku si připravili psovodi se svými čtyřnohými pomocníky. Během celé prohlídky policisté ochotně odpovídali na různé otázky, směřující k jejich práci.

Cílem této akce bylo oslovit studenty při jejich rozhodování o případném budoucím povolání, což probíhalo za účasti personalistky, která více jak stovce studentům poskytla cenné informace o přijetí do služebního poměru k Policii ČR.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Blanska