Mladší žáci FK Blansko vybojovali na turnaji v Legnici 8. místo

14.12.2018
Mladší žáci FK Blansko se stejně jako v minulých letech zúčastnili na přelomu listopadu a prosince Mezinárodního halového turnaje v partnerském městě Legnici. Turnaje se zúčastnila družstva z Polska, České republiky a Ukrajiny.

V prvním dni se kluci z FK Blansko v zahajovacím zápase utkali s družstvem Zadzior Buczyna. I přes neustálou územní převahu se jim povedlo vstřelit díky Filipu Kovářovi pouze jediný gól, který znamenal jejich výhru 1:0. Po hodinovém odpočinku nastoupili proti dalšímu polskému družstvu – Sokol Jerzmanowa. I v tomto utkání měli převahu a po dvou brankách, které padly po pěkných kombinačních akcích, vyhráli 2:0. Střelci branek byli Patrik Pernica a Ondřej Soušek.

Sobotní skupinu po vyrovnaném zápase zakončili remízou 0:0 s družstvem Pogon Gora. Díky uvedeným výsledkům vyhráli skupinu se 7 body a skóre 3:0, čímž se kvalifikovali do nedělního turnajového bloku.

V neděli se z postupujících týmů vytvořily nové skupiny po 3 týmech. Tvrdý systém turnaje do semifinále pouštěl jen vítěze skupin. V prvním zápase inkasovali blanští první gól na turnaji. Jelikož se ale střelci dokázali dvakrát prosadit, znělo výsledné skóre zápasu FK Blansko – Prochowiczanka Prochowice 2:1. Branky vstřelil Mirek Kala. Před posledním zápasem ve skupině bylo jasné, že pokud chtějí kluci postoupit do semifinále , tak musí vyhrát s týmem Chobry Glogów. Bohužel ale nezachytili úvod zápasu a bleskově prohrávali 0:2. Až poté si zvykli na rychlý a tvrdý styl soupeře, přizpůsobili se mu, a po zbytek zápasu se hrála vyrovnaná partie. Bohužel ale nedokázali vstřelit branku, a tak se konečné skóre již nezměnilo. Tímto zápasem skončilo blanenské účinkování na turnaji. Celkově obsadili chlapci 8. místo z 24 zúčastněných týmů. O tom, že neskončili na 5, ale na 8. místě rozhodlo pouze horší skóre.

Celkovým vítězem turnaje se stalo domácí družstvo Miedź Legnica.

Kromě účasti na turnaji kluci z Blanska ještě navštívili zápas polské fotbalové ligy mezi Legnicí a Krakovem. V bouřlivé atmosféře vyhráli domácí 2:0 a i tento duel byl pro kluky i celý realizační tým pěkným zážitkem.

FK Blansko reprezentovali:
Matyáš Dvořák, Viktor Čermák, Tomáš Slabý, Jiří Nejezchleb, Ondřej Soušek, Patrik Pernica, Mário Hutník, Miroslav Kala, Matyáš Musil, Filip Kovář, Marek Doležel a Adam Nejezchleb.

Podporu klukům zajišťoval realizační tým ve složení Michal Šenkeřík, Josef Němec, Břetislav Strážnický, Jiří Grim a Luboš Paděra.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Blanska