Blanenští běžci se v polské Legnici neztratili

15.10.2018
Město Blansko obdrželo pozvánku pro blanenské běžce na Půlmaraton v Legnici. Tohoto prestižního závodu, konaného v polském partnerském městě, se blanenští běžci zúčastnili již potřetí. Domů si přivezli dva cenné kovy.

Jednatřicátý ročník tzv. „Běhu legnického lva“ se letos uskutečnil v neděli 7. října. Trasa závodu nově vedla i legnickými ulicemi. Zatímco v prvním kole účastníci závodu běželi napříč městem, druhé a třetí kolo je navedlo do městského parku.

Do cíle závodu nakonec doběhlo 345 běžců z celkem 473 registrovaných závodníků. Nechyběli mezi nimi ani sportovci z Blanska: Jana Kakáčová, Jiří Dvořáček, Ondřej Šindelář a Michal Krška.

Jana Kakáčová letos vybojovala fantastické 1. místo ve své kategorii, ve výsledkové listině jí patří celkové 96. místo. Bronz si do Blanska přivezl Jiří Dvořáček, kterému se i přes zdravotní komplikace podařilo zabodovat ve své kategorii. V celkovém pořadí dosáhl na 30. příčku. Dvanácté místo ve své kategorii a celkové pětatřicáté místo získal Ondřej Šindelář. Michal Krška pak obsadil patnáctou příčku ve své kategorii, v celkovém pořadí pak figuruje na devětatřicátém místě.

Hlavnímu závodu předcházel tzv. Rodinný běh na 1 000 m. Zúčastnila se ho zhruba stovka nadšenců všech věkových kategorií. Mezi fanoušky nechyběli ani mladí fotbalisté z fotbalové klubu Miedź Legnica, které známe z Memoriálu Miroslava Krabičky.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Blanska